Sport   »   Tenis   »   WTA Kanton: Urszula Radwańska zagra w ćwierćfinale

WTA Kanton: Urszula Radwańska zagra w ćwierćfinale

2011.09.21//  J. Knop
Urszula Radwańska pokonała Chinkę – Yung - Jan Chan w wymiarze 2:6, 6:2, 6:2. Spotkanie odbyło się w ramach 1/8 finału turnieju WTA w Kantonie. Pula nagród zawodów opiewa na 220 tysięcy dolarów.

W pierwszym secie Radwańska zaprezentowała się słabo. Polka grała nieskutecznie i popełniała sporo błędów. Chan bezlitośnie wykorzystywała każdy błąd rywalki, wzbogacając swoje konto o kolejne punkty. Tym samym z łatwością zapisała seta na swoją korzyść.
Urszula Radwańska
Urszula Radwańska Urszula Radwańska

W drugiej partii Radwańska wróciła na właściwy tor. Dwudziestolatka perfekcyjnie serwowała i tym razem to ona zmuszała Chinkę do błędów. Dzięki dobrej postawie polska tenisistka zdołała wyrównać stan meczu.

W decydującym secie młodsza z sióstr Radwańskich dosłownie zmiotła przeciwniczkę z kortu. Polka błyskawicznie wyszła na prowadzenie 4:0, a kolejno łatwo zakończyła mecz na swoją korzyść. Chan zdołała urwać dwudziestolatce zaledwie dwa gemy.