WTA Indian Wells: Radwańska przegrała z Azarenką

Agnieszka Radwańska przegrała w czwartej rundzie turnieju BNP Paribas Open w Indian Wells z Białoruśinką Wiktorią Azarenką 6:4, 3:6, 6:7(3). Polka nie wykorzystała czterech meczboli i zaprzepaściła możliwość pomszczenia młodszej siostry Urszuli, którą dzień wcześniej wyeliminowała białoruska tenisistka.

Agnieszka Radwańska Agnieszka Radwańska

Dramatyczny pojedynek trwał ponad trzy godziny. Polska zawodniczka wygrała pierwszego seta po długiej serii przełamań 6:4. W drugiej odsłonie Radwańska nie prezentowała się już tak dobrze, Azarenka coraz lepiej returnowała i w konsekwencji wygrała 6:3.

Agnieszka Radwańska Wiktoria Azarenka

Początkowo w trzecim secie Polka przegrywała 1:3, po czym zdołała doprowadzić do stanu 5:3. Niestety Radwańska nie potrafiła zakończyć tego spotkania wygraną – Azarenka odrobiła straty i w tie-breaku bezlitośnie ograła krakowiankę do trzech.