WTA Eastbourne: Venus Williams awansowała do ćwierćfinału

Venus Williams wygrała w spotkaniu z Serbką - Aną Ivanovic w wymiarze 6:3, 6:2. Mecz odbył się w ramach rozgrywek 1/8 finału turnieju w Eastbourne. Pula nagród zawodów opiewa na 618 tysięcy dolarów.

Venus Williams Venus Williams

Ivanović rozegrała bardzo dobre spotkanie. Serbka nie była jednak w stanie przeciwstawić się kapitalnie prezentującej się Williams. Amerykanka grała pewnie i konsekwentnie zdobywała punkty. W obu setach przewaga trzydziestolatki była wręcz miażdżąca.

W pierwszej partii Williams błyskawicznie uzyskała prowadzenie w stosunku 4:1. Ivanović nie potrafiła dostosować się do tempa rywalki, przez co popełniła sporo niewymuszonych błędów. Dzięki temu Amerykanka w dość łatwy sposób mogła zapisać seta na swoje konto. W drugim secie oglądaliśmy podobny obraz. Najpierw Williams prowadziła 3:1, a później wykorzystując słabość Ivanović zakończyła spotkanie zwycięsko.