WTA Eastbourne: Radwańska odprawiła Schiavone

Agnieszka Radwańska pokonała Włoszkę - Francescę Schiavone w stosunku 6:3, 6:2. Spotkanie odbyło się w ramach rozgrywek drugiej rundy turnieju w Eastbourne. Pula nagród zawodów opiewa na 618 tysięcy dolarów.

Agnieszka Radwańska Agnieszka Radwańska

Radwańska zaliczyła bardzo dobry występ. W pierwszym secie Polka dość łatwo objęła prowadzenie w wymiarze 4:2. Podrażniona Schiavone próbowała odebrać rywalce inicjatywę, lecz jej działania nie przynosiły zamierzonego skutku. Ostatecznie popularna „Isia” zakończyła tego seta zwycięsko.

W drugiej partii Radwańska kontynuowała swój popis. Schiavone nie potrafiła sprostać warunkom narzuconym przez Polkę. Tym samym dwudziestojednolatka konsekwentnie zdobywała punkty i bez większego problemu odniosła triumf w tym spotkaniu.