Sport   »   Tenis   »   WTA Dubaj: Urszula Radwańka odpadła w I rundzie

WTA Dubaj: Urszula Radwańka odpadła w I rundzie

2013.02.19//  P. Rączka
Urszula Radwańska przegrała 2:6, 6:2, 5:7 z Jie Zheng w pierwszej rundzie turnieju WTA w Dubaju. Polka, aby zagrać w turnieju głównym musiała wcześniej przejść przez kwalifikacje, a w nich wyeliminowała trzy rywalki. Nasza tenisistka rozpoczęła mecz od wygranego gema. Po chwili była blisko przełamania, ale ostatecznie sztuka ta jej się nie udała. Od tego momentu do głosu doszła Chinka, która wywalczyła dwa brejki i spokojnie wygrała pierwszego seta.

W drugiej odsłonie "Ula" zdołała przełamać przeciwniczkę przy wyniku 2:1, ale ta bardzo szybko odpowiedziała tym samym. Brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Pekinie złapała jednak przestój w grze i do końca nie była w stanie już wygrać żadnego gema. Azjatka w trzecim secie prowadziła już 4:1, ale zbyt szybko poczuła się zwyciężczynią, dzięki czemu Polka doprowadziła do wyniku 5:5. Końcówka należała niestety do Zheng.