WTA Doha: Urszula Radwańska pokonała Robertę Vinci

Urszula Radwańska, podobnie jak swoja siostra, awansowała do kolejnej fazy turnieju WTA w Doha. Polka w meczu II rundy pokonała 6:2, 5:7, 6:0 i teraz przyjdzie jej zmierzyć się z czołową tenisistką na świecie - Sereną Williams. Nasza zawodniczka nie była faworytką tego starcia, zwłaszcza, że w ostatnim czasie prezentowała - krótko mówiąc - bardzo słabą formę.

WTA Doha: Urszula Radwańska pokonała Robertę Vinci WTA Doha: Urszula Radwańska pokonała Robertę Vinci

Włoszka w pierwszym secie ani raz nie wygrała gema przy swoim podaniu. Radwańska konsekwentnie wykorzystywała słabsza dyspozycję rywalki i zdobywała kolejne punkty, ostatecznie oddając dwa gemy. Druga odsłona była niezwykle szalona. Polka choć prowadziła 4:1, to jednak pozwoliła Vinci na to, aby ta przy wyniku 5:3 zdołała wygrać cztery gemy z rzędu. Ostatni set to całkowity popis Urszuli, która wygrała wszystkie sześć gemów i zasłużenie wygrała całą rywalizacje.