WTA Championships: Clijsters zwyciężyła Wozniacki

Kim Clijsters zwyciężyła w turnieju WTA Championships, który rozgrywany był na kortach w Dausze. Belgijka w finale rozgrywek pokonała Dunkę – Caroline Wozniacki w wymiarze 6:3, 5:7, 6:3. Przypomnijmy, że pula nagród zawodów wynosiła 4,45 mln dolarów.

Kim Clijsters Kim Clijsters

Podczas pierwszego seta belgijska zawodniczka aż trzy razy zdołała przełamać przeciwniczkę. Wozniacki uczyniła to zaledwie raz. Clijsters okazywała się lepsza w każdym elemencie gry. W drugim secie, był moment, w którym Clijsters wygrywała 4 – 1.

Kim Clijsters Caroline Wozniacki

Kolejno, trzy następne gemy zdobyła Wozniacki. Ostatecznie dzięki świetnej grze Dunka polskiego pochodzenia zwyciężyła seta w stosunku 7 – 5 i doprowadziła do remisu. W ostatnim secie Belgijka wykazała się świetną grą i to pomogło jej praktycznie bez większego problemu rozprawić się z młodszą rywalką.

Kim Clijsters triumfowała w rozgrywkach WTA Championships w roku 2002 i 2003. W dniu dzisiejszym do swojego dorobku dołożyła kolejne ważne zwycięstwo. Caroline Wozniacki nie zdołała zwyciężyć w konfrontacji z bardziej doświadczoną rywalką. Mimo to, do końca 2010 roku Dunka nie straci przewodnictwa w światowym rankingu tenisistek.