WTA Baku: Pierwsze w sezonie zwycięstwo Urszuli Radwańskiej

Urszula Radwańska w końcu przełamała swoją niemoc. Polka wygrała w poniedziałek swój pierwszy mecz w tegorocznym sezonie. Siostra „Isi” awansowała do drugiej rundy turnieju WTA w Baku.

Urszula Radwańska Urszula Radwańska

Nasza reprezentantka zagrała z Allison Van Uytvanck tylko jednego seta, bo Belgijka skreczowała przy prowadzeniu 6:1 dla młodej krakowianki. Radwańska na przerwanie długiej serii swoich porażek musiała czekać aż osiem miesięcy.

Urszula Radwańska

Trzeba jednak przyznać, że biało–czerwona sięgnęła po zwycięstwo w dość szczęśliwych okolicznościach, przy wyraźnej pomocy niedysponowanej przeciwniczki.

Polka w następnej rundzie turnieju w stolicy Azerbejdżanu prawdopodobnie zmierzy się z rozstawioną z numerem piątym Magdaleną Rybarikową.

Wynik meczu: Allison Van Uytvanck (Belgia) (krecz)1:6 Urszula Radwańska (Polska).