WTA Auckland: Agnieszka Radwańska zagra w finale

Agnieszka Radwańska pokonała 7:6 (4), 7:6 (3) Jamie Hampton w półfinale turnieju WTA w Auckland. Spotkanie było bardzo zacięte, co najlepiej pokazuje sam wynik. W pierwszym secie żadnej tenisistce nie udało się przełamać swojej rywalki, a o zwycięstwie musiał zadecydować tie-break. W nim Polka pokazała większe doświadczenie i zdołała wygrać do czterech.

WTA Auckland: Agnieszka Radwańska zagra w finale WTA Auckland: Agnieszka Radwańska zagra w finale

Drugą odsłonę "Isia" rozpoczęła od prowadzenia 4:0. Wydawało się, że będzie to szybki set, który zakończy się zwycięstwem czwartej rakiety świata. Niestety wysokie prowadzenie zgubiło Radwańską i przegrała pięć kolejnych gemów z rzędu. Na szczęście Polka wzięła się w garść i zdołała doprowadzić do tie-breaka, w którym ponownie okazała się lepsza od Amerykanki.