WGP: Polska przegrała z Włochami

Polskie siatkarki przegrały 1:3 (22:25, 25:23, 20:25, 29:31) z Włoszkami w drugim meczu tegorocznego cyklu World Grand Prix. W pierwszym secie Polki prezentowały się bardzo dobrze, lecz słaba skuteczność ataków Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty i Izabeli Żebrowskiej sprawiła, że przegraliśmy tę odsłonę.

WGP: Polska przegrała z Włochami WGP: Polska przegrała z Włochami

W drugiej partii dzięki dobrej postawie Joanny Wołosz, która znakomicie rozrzucała piłki do pozostałych zawodniczek, udało nam się wyrównać stan rywalizacji. Jednym z naszych większych mankamentów na ten moment była również słaba zagrywka, przez którą traciliśmy sporo punktów.

Choć w trzecim secie wszystko układało się do pewnego momentu znakomicie, to jednak w samej końcówce nagle z Polek zeszło powietrze i musiały one walczyć o tie-breaka. Walka choć była bardzo zacięta, a losy spotkania długo wisiały w powietrzu, to ostatecznie szala przechyliła się na korzyść Włoszek.