Logo

WGP: Polska pokonała Serbię

W inauguracyjnym meczu cyklu World Grand Prix polskie siatkarki pokonały po zaciętym boju 3:2 (24:26, 25:22, 20:25, 25:16, 15:10) Serbię. Spotkanie było bardzo wyrównane tylko dlatego, że obie reprezentacje nie były w stanie utrzymać równej formy, przez większą część rywalizacji. Siatkarki raz po raz popełniały błędy przez co gra wyglądała jak sinusoida. W ostatnim secie bardzo dobrze zaprezentowała się Katarzyna Skowrońska-Dolata, dzięki której mogliśmy ostatecznie cieszyć się ze zwycięstwa.

WGP: Polska pokonała Serbię WGP: Polska pokonała Serbię

- Mieliśmy dzisiaj bardzo duże problemy z przyjęciem, co na pewno wpłynęło na poziom spotkania. Chciałem jednak pochwalić swój zespół za dobrą grę w bloku i obronie i ogromną determinację w tym drugim elemencie. Obojętnie z kim gramy staramy się do każdego meczu przygotować w taki sposób, by wygrać. Tak było dzisiaj i tak będzie w kolejnych pojedynkach Grand Prix - powiedział trener reprezentacji Polski, Alojzy Świderek.

WGP: Polska pokonała Serbię WGP: Polska pokonała Serbię

Polska: Katarzyna Skorupa, Agnieszka Bednarek-Kasza, Kinga Kasprzak, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Berenika Okuniewska, Izabela Żebrowska, Paulina Maj (libero) oraz Krystyna Strasz, Joanna Kaczor, Maja Tokarska, Karolina Kosek, Joanna Wołosz.
Serbia: Maja Ognjenovic, Natasza Krsmanovic, Jovana Vesovic, Jovana Brakocevic, Tijana Melesevic, Milena Rasic, Suzana Cebic (libero) oraz Sanja Starovic, Stefana Veljkovic, Bojana Zivkovic, Jelena Blagojevic.

WGP: Polska pokonała Serbię WGP: Polska pokonała Serbię

2012-06-09 - P. Rączka

0

Komentarze do:
WGP: Polska pokonała Serbię

Podobne artykuły i galerie