WGP: Polki przegrały z Serbią

Polskie siatkarki przegrały 1:3 (14:25, 20:25, 25:22, 21:25) z Serbią w swoim pierwszym meczu turnieju World Grand Prix w chińskim Wuhan. O formie i sukcesach Biało-Czerwonych sprzed kilku lat jak na razie można zapomnieć. Pięć porażek w sześciu rozegranych spotkaniach i dopiero 16. pozycja w stawce dwudziestu drużyn, najlepiej pokazuje jak daleka droga naszych dziewczyn do światowej czołówki. Aktualne mistrzynie Europy nie miały większych problemów z odniesieniem zwycięstwa.

WGP: Polki przegrały z Serbią WGP: Polki przegrały z Serbią

Podopieczne Piotra Makowskiego na pewno nie będą dobrze wspomniały pierwszego seta, w którym zdołały ugrać zaledwie 14 punktów. W kolejnej partii Polki zaprezentowały się już lepiej, ale i tak dobrych momentów gry było na tyle mało, że nawet nie było nadziei na korzystny rezultat. Dopiero w trzeciej odsłonie Biało-Czerwone zdołały wygrać seta, ale to było wszystko na co było je stać w tym dniu. Teraz rywalkami naszych siatkarek będą Chinki (sobota, godzina 13:30) i Argentynki (niedziela, godzina 10:00).