Vuelta a Espana: Ekipa Leopard-Trek wygrała 1. etap

2011.08.20//  D. Pęgiel
Kolarze luksemburskiej ekipy Leopard-Trek wygrali pierwszy etap wyścigu Vuelta a Espana – jazdę drużynową na czas w Benidorm Trasa dzisiejszych zawodów liczyła 13,5 kilometra. Liderem klasyfikacji generalnej został Duńczyk Jakob Fuglsang.

Podczas sobotnich zmagań zawodnicy luksemburskiego zespołu zaprezentowali najrówniejszą formę i z czasem 16.30 min zajęli pierwsze miejsce. Druga była ekipa Liquigas-Cannondale - 16.35 min. Natomiast na trzeciej pozycji sklasyfikowane zostały drużyny HTC-Highroad oraz Astana, które straciły do zwycięzców 10 sekund.
Leopard Trek
Leopard Trek Leopard-Trek

Jednak prawdziwa rywalizacja w wyścigu dookoła Hiszpanii dopiero się rozpocznie. W czasie dwudziestu jeden etapów (w tym dziewięciu górskich) kolarze pokonają łącznie ponad 3320 km.
Warto przypomnieć, iż w Vuelta a Espana nie bierze udziału najlepszy kolarz ostatnich lat - Hiszpan Alberto Contador. Oprócz niego w hiszpańskich zawodach nie zobaczymy bohaterów ostatniego Tour de France: zwycięzcy Australijczyka Cadela Evansa oraz luksemburskich braci Schlecków - Andy'ego i Franka.