Vancouver: Kanada gromi Rosję w hokejowym ćwierćfinale

To był pasjonujący mecz. Kanadyjczycy walczyli od początku i wykazywali wysoką formę. Świetna gra zapewniła im zwycięstwo 7:3. Teraz gospodarze szykują się do starcia półfinałowego ze Słowacją.

Rosja - Kanada - ćwierćfinał - Vancouver 2010 Rosja - Kanada - ćwierćfinał - Vancouver 2010

Kanadyjczycy rozegrali najlepszy mecz od początku Igrzysk. Ostro atakowali oraz grali dynamicznie i zespołowo. Zaskoczeni Rosjanie już w trzeciej minucie spotkania stracili bramkę, w 13. dwie kolejne.

Po tym ciosie Rosjanom udało się w 15. minucie strzelić pierwszego gola, ale tercja otwierająca spotkanie zakończyła się ich przegraną 4:1.

Mimo dużej przewagi gospodarze nie spuszczali z tonu i dalej grali ostro. Kolejne dwa gole spowodowały zmianę rosyjskiego bramkarza, ale niczego to nie zmieniło. Druga tercja zakończyła się wynikiem 7:3, który utrzymał się do końca meczu.

Rosja - Kanada - ćwierćfinał - Vancouver 2010 Rosja - Kanada - ćwierćfinał - Vancouver 2010 Rosja - Kanada - ćwierćfinał - Vancouver 2010 Rosja - Kanada - ćwierćfinał - Vancouver 2010 Rosja - Kanada - ćwierćfinał - Vancouver 2010 Rosja - Kanada - ćwierćfinał - Vancouver 2010