Urugwaj - Niemcy: ekipa Loewa brązowym medalistą Mistrzostw Świata

W meczu o trzecie miejsce Mistrzostw Świata w Republice Południowej Afryki zagrały ze sobą Urugwaj i Niemcy. W wyjściowym składzie Niemiec nie pojawili się Manuel Neuer, Philipp Lahm, Lukas Podolski i Miroslav Klose. Do urugwajskiej jedenastki powrócił zaś Luis Suarez. Ostatecznie lepsi okazali się Niemcy i zwyciężyli w wymiarze 3-2.
Na murawę bardziej zmotywowani wyszli Urugwajczycy. Podopieczni Tabarez’a świetnie grali zarówno w ofensywie jak i defensywie. Niemcy nie potrafili skonstruować groźnej akcji. Problemem dla nich było również przedarcie się przez szeregi obronne rywala.

Bastian Schweinsteiger Luis Suarez

W 11. minucie doskonałą sytuację na objęcie prowadzenia stworzyła ekipa Loewa. Friedrich uderzył piłkę głową, lecz ta odbiła się od poprzeczki i nie wpadła do siatki. Niemcy powoli odzyskiwali inicjatywę w tym spotkaniu.

Diego Forlan Miroslav Klose

W 19. minucie Niemcy otworzyli wynik meczu. Zza pola karnego potężnie huknął Schweinsteiger. Muslera odbił futbolówkę przed siebie, a do tej dopadł Mueller i skierował ją do pustej bramki.

Urugwajczycy nie kryli zaskoczenia zaistniałą sytuacją, ale mimo to starali się atakować. Ambicja zawodników z Ameryki Południowej została nagrodzona w 28. minucie, kiedy Cavani po podaniu Pereza zdobył pięknego gola.

Luis Suarez Per Mertesacker

Żaden z zespołów nie chciał ryzykować przed zakończeniem pierwszej połowy, która upłynęła pod znakiem szybkiej i ciekawej gry. Do przerwy Urugwaj 1, Niemcy 1.

Już trzy minuty po wznowieniu gry prowadzić mogli reprezentanci Urugwaju. Cavani wdarł się w pole karne, a następnie zagrał piłkę do Suareza. Piłkarz Ajax’u Amsterdam minimalnie chybił. W dalszym ciągu Urugwaj szaleńczo atakował. Niemcy nie potrafili obudzić się z letargu.

W 51. minucie zawodów działania Urugwajczyków przyniosły zamierzony cel. Arevalo zaadresował piłkę do Forlana, a ten pewnym uderzeniem z woleja pokonał Butt’a.

Niemcy nie zamierzali się poddać i groźnie kontrowali. W 57. minucie piłkarze Joachima Loewa zdołali wyrównać. Fenomenalne dośrodkowanie Boatenga wykorzystał Jansen, który uderzeniem głową zaskoczył Muslerę.

Spotkanie stawało się coraz bardziej zacięte. Obserwowaliśmy akcję po akcji, a wszystko toczyło się w szybkim tempie. W ekipie Urugwaju ponadprzeciętną aktywnością wykazywali się Cavani i Suarez. W niemieckiej jedenastce brylowali Schweinsteiger, Cacau i Mueller.

W 82. minucie prowadzenie naszym zachodnim sąsiadom dał Khedira, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym Urugwaju i głową umieścił futbolówkę w sieci.

Do końcowego gwizdka sytuację kontrolowali Niemcy. Podopieczni Loewa zasłużenie pokonali Urugwaj w Port Elizabeth i zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej turnieju o Puchar Świata.