Urszula Radwańska przegrała w finale WTA w Hertogenbosch

2012.06.23//  P. Rączka
Urszula Radwańska przegrała 4:6, 3:6 z Nadią Pietrową w finale WTA w Hertogenbosch. Pierwszy set trwał 44 minuty, a Polka rozpoczęła go od prowadzenia 2:0, jednak po chwili straciła trzy gemy pod rząd. Rosjanka przy wyniku 5:4 zdobyła breaka, nie tracąc przy tym punktu. W drugiej odsłonie tenisistka z Krakowa spisała się już znacznie słabiej, a rywalka bez większych problemów zakończyła tę partię na swoją korzyść.

Urszula w przeciągu ostatnich ośmiu dni rozegrała sześć meczów, co jest na pewno dobrym treningiem przed zbliżającym się Wimbledonem. Był to pierwszy finał Polski w imprezie z cyklu WTA. 21-letnia zawodniczka zdobyła 200 punktów do rankingu WTA, a także premię w wysokości 19,1 tys. dolarów. - Bardzo się cieszę, że tu byłam. To wspaniały turniej, świetna atmosfera. Nie mogę narzekać, byłam w finale, ale przegrałam. Pietrowa grała fantastycznie - powiedziała po meczu Radwańska.