US Open: Novak Djokovic zwycięzcą nowojorskiego turnieju

2011.09.13//  D. Pęgiel
Novak Djokovic wygrał nowojorski turniej US Open (pula nagród 22,063 miliona dolarów). W finałowym starciu lider rankingu tenisistów pokonał Hiszpana Rafaela Nadala (nr 2.) 6:2, 6:4, 6:7 (3-7), 6:1. Tym samym Serb zaliczył trzecie w sezonie zwycięstwo w Wielkim Szlemie - w styczniu triumfował w Australian Open, w lipcu zdobył Wimbledon.
Novak Djokovic
Novak Djokovic Novak Djokovic

Podczas pierwszego seta doszło do trzech przełamań serwisu Hiszpana, który raz uzyskał gema przy podaniu przeciwnika. Nadal nie potrafił poradzić sobie jednak ze świetnie dysponowanym Serbem i znaleźć sposobu na obronę przed jego skutecznymi returnami. Podobnie gra wyglądała w drugiej odsłonie, w której miało miejsce pięć "breaków", z czego trzy zapisał na swoim koncie Djokovic.
Rafael Nadal
Rafael Nadal Rafael Nadal

W trzeciej części obaj zawodnicy utrzymywali swoje podania w dziesięciu pierwszych gemach. W jedenastym Djokovic poradził sobie z Nadalem i wyszedł na prowadzenie 6:5. Później jednak przegrał swojego gema i w decydującej rozgrywce tej odsłony musiał uznać wyższość Hiszpana. W czwartym secie Serb nie dał już rywalowi najmniejszych szans, tracąc zaledwie jednego gema. Spotkanie trwało cztery godziny i dziesięć minut. Zwycięzca zainkasował sumę 1,8 miliona dolarów.

Źródło: interia.pl; PAP