US Open: Nadal rozgromił Robredo

W ćwierćfinale wielkoszlemowego US Open Rafael Nadal pokonał 6:0, 6:2, 6:2 Tommy'ego Robredo. Co ciekawe, przegrany z tego starcia równie łatwo wyeliminował dzień wcześniej Rogera Federera. Spotkanie na korcie Arthura Ashe'a trwało zaledwie godzinę i 40 minut. W całym meczu Robredo nawet nie zbliżył się do przełamania, a Nadal wciąż nie stracił w tegorocznym turnieju gema przy swoim serwisie.

US Open: Nadal rozgromił Robredo US Open: Nadal rozgromił Robredo

- Myślę, że to był mój najlepszy mecz podczas tegorocznego US Open. To wspaniałe uczucie, gdy w każdym kolejnym meczu grasz odrobinę lepiej. Jestem w półfinale i to sprawia mi ogromną radość- powiedział Hiszpan.

Rywalem Nadala w półfinale będzie Richard Gasquet, który w środę w pięciu setach pokonał Davida Ferrera. Francuz jeszcze nigdy nie odniósł zwycięstwa w meczu z "Rafą". Raz zagrali obaj, gdy mieli 13 lat. - Chyba przegrałem wtedy 4:6. To był jeden z moich pierwszych turniejów międzynarodowych. Richard był niesamowity. To wspaniały facet i dobry kumpel. Rywalizować zaczęliśmy jako dzieci, a teraz spotkamy się w półfinale US Open - nie krył radości Nadal.