US Open: Andy Murray triumfuje! Cudowny finał

Andy Murray pokonał 7:6 (12-10), 7:5, 2:6, 3:6, 6:2 Novaka Djokovica w finale US Open na twardych kortach w Nowym Jorku, gdzie nagród wynosiła 25,526 mln dol. Był to pierwszy triumf Brytyjczyka w Wielkim Szlemie, co oznacza, iż dla zwycięzcy tego spotkania jest to pierwsza wygrana na takiej imprezie. Spotkanie trwało cztery godziny i 55 minut.

US Open: Andy Murray triumfuje! Cudowny finał US Open: Andy Murray triumfuje! Cudowny finał

Złoty medalista igrzysk olimpijskich rozpoczął od dwóch wygranych setów. Zwycięstwa nie przychodziły jednak łatwo, o czym najlepiej świadczy czas po jakim został zakończony pierwszy z nich - niemal półtorej godziny. W drugiej odsłonie Szkot prowadził 4:0, ale niedługo potem było już 5:5.

Djokovic zaczął grać coraz lepiej i w kolejnych setach dość łatwo radził sobie z Murrayem, doprowadzając w końcu do wyrównania. Ku zaskoczeniu Serb w decydującej partii opadł z sił i Szkot mógł cieszyć się z wielkiego sukcesu, zgarniając przy tym premię w wysokości 1,9 miliona dolarów.