Sport   »   Tenis   »   US Open: Agnieszka Radwańska pokonała Ninę Bratczikową

US Open: Agnieszka Radwańska pokonała Ninę Bratczikową

2012.08.28//  P. Rączka
Agnieszka Radwańska pokonała 6:1, 6:1 Ninę Bratczikową w meczu I rundy wielkoszlemowego US Open. Polka w ostatnich tygodniach spisywała się krótko mówiąc fatalnie, dlatego wszyscy byli ciekawi, jak zaprezentuje się w starciu ze sklasyfikowaną na 91. miejscu w rankingu WTA Rosjanką.

W pierwszym secie "Isia" nie pozostawiła żadnych złudzeń rywalce - która z nich jest dziś zdecydowaną faworytką do zwycięstwa. Tenisistka z Krakowa pewnie objęła wysokie prowadzenie i dopiero w końcówce oddała rywalce jednego gema, przy jej serwisie. Kluczem do zwycięstwa były mocne uderzenia po prostej.

Drugą odsłonę Bratczikowa rozpoczęła sensacyjnie od przełamania Radwańskiej. Rozstawioną z numerem drugim na kortach w Nowym Jorku Polkę nieco to zirytowało i do końca nie pozwoliła już Rosjance ugrać żadnego gema. Spotkanie trwało zaledwie 54 minuty. W II rundzie Agnieszka zagra z Ksenią Pierwak z Kazachstanu.