T-Mobile Ekstraklasa: Zagłębie wygrało z Piastem, Jagiellonia zremisowała z Górnikiem

Piłkarze Zagłębia Lubin pokonali 2:1 Piast Gliwice w pierwszym meczu 2. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Oba zespoły tydzień wcześniej zakończyły swoje spotkania porażką i żaden z nich nie chciał znów schodzić z boiska z zerowym dorobkiem. Gospodarze już w 7. minucie wyprowadził na prowadzenie Robert Jeż, który wykorzystał błąd bramkarza Dariusza Treli. Do końca pierwszej połowy tempo gry było dość mizerne.
Po zmianie stron beniaminek ruszył do odrabiania strat i w 64. minucie strzałem głową Ruben Jurado dał wyrównanie swojej drużynie. Goście nie cieszyli się zbyt długo, bo cztery minuty później cudownym uderzeniem z główki wyrównał Arkadiusz Woźniak, który został wprowadzony na plac gry trzy minuty wcześniej.

T-Mobile Ekstraklasa: Zagłębie wygrało z Piastem, Jagiellonia zremisowała z Górnikiem T-Mobile Ekstraklasa: Zagłębie wygrało z Piastem, Jagiellonia zremisowała z Górnikiem

W drugim piątkowym spotkaniu Jagiellonia Białystok zremisowała 1:1 z Górnikiem Zabrze. Goście w 37. minucie objęli prowadzenie po uderzeniu z rzutu wolnego Arkadiusza Milika. Dwie minuty później Krzysztof Mączyński brutalnie sfaulował swojego rywala i podopieczni Adama Nawałki musieli grać w osłabieniu. Jagiellonia w drugiej połowie mocno zaatakowała i po godzinie gry zdołała doprowadzić do wyrównania za sprawą strzału Macieja Makuszewskiego. Więcej goli kibice w tym meczu jednak nie obejrzeli.