T-Mobile Ekstraklasa: Wisła Kraków i Legia Warszawa zdobyły komplet punktów

W meczu otwierającym niedzielne zmagania 1. kolejki T-Mobile Ekstraklasy piłkarze Wisły Kraków pokonali 2:1 GKS Bełchatów. Zespół Białej Gwiazdy musiał odrabiać straty już od drugiej minuty, bowiem właśnie wtedy piłkę w siatce umieścił Maciej Szmatiuk, a niefortunnie interweniował Pareiko do spółki z Gaargułą. Strata została odrobiona dość szybko, gdyż w 10. minucie rzut karny pewnie wykorzystał Melikson, po tym jak w polu karnym faulowany był wcześniej Iliev.
Gospodarze mieli znaczącą przewagę w tym spotkaniu, jednak nie potrafili mimo wielu okazji po raz drugi pokonać Stachowiaka. Sztuka ta udała się dopiero w doliczonym czasie gry. Izraelski pomocnik idealnie dograł piłkę z rzuto wolnego do Genkowa, a ten oddając "strzał karate", zapewnił Wiśle trzy punkty.

T-Mobile Ekstraklasa: Wisła Kraków i Legia Warszawa zdobyły komplet punktów T-Mobile Ekstraklasa: Wisła Kraków i Legia Warszawa zdobyły komplet punktów

W drugim dzisiejszym meczu Legia Warszawa bez żadnych problemów wygrała z Koroną Kielce, aplikując rywalowi aż cztery gole. Bohaterem tej rywalizacji został Danijel Ljuboja, który strzelił hat-tricka. Podopieczni Jana Urbana pokazali kawałek dobrej piłki, dzięki czemu można mieć nadzieje na dobry rezultat w zbliżającym się starciu z Rosenborgiem w Lidze Europy.