T-Mobile Ekstraklasa: Wisła Kraków, Ruch Chorzów i Piast z kompletem punktów

W najciekawszym sobotnim spotkaniu 5. kolejki T-Mobile Ekstraklasy piłkarze Wisły Kraków pokonali 1:0 Lechię Gdańsk. Zwycięskiego gola dla Białej Gwiazdy zdobył Cwetan Genkow, który w 16. minucie umieścił piłkę w siatce uderzeniem w stylu karate. Bramka dość kontrowersyjna przez wysoko podniesioną nogę, ale goście nie mieli o to pretensji do arbitra. Podopieczni Michała Probierza pomimo zwycięstwa nie mają z czego się cieszyć - prezentowali się fatalnie.
Pierwsze zwycięstwo w sezonie odnieśli zawodnicy Ruchu Chorzów którzy wygrali 2:1 z Zagłębiem Lubin. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości - ładną indywidualną akcją popisał się Szymon Pawłowski. Niebieści odpowiedzieli dopiero po zmianie stron. Najpierw wyrównał Arkadiusz Piech, a niemal na kwadrans przed końcem zwycięskiego gola - jak się później okazało - zdobył Jakub Smektała.

T-Mobile Ekstraklasa: Wisła Kraków, Ruch Chorzów i Piast z kompletem punktów T-Mobile Ekstraklasa: Wisła Kraków, Ruch Chorzów i Piast z kompletem punktów

Do sporej niespodzianki doszło w Białymstoku, gdzie miejscowa Jagiellonia przegrała 0:2 z Piastem Gliwice. Była to ich pierwsza porażka na własnym obiekcie od 4 marca tego roku. Bramki dla gości zdobyli Tomasz Podgórski i Mariusz Zganiacz. Tomasz Hajto będzie miał spore problemy w linii ataku, gdyż kontuzję ma Tomasz Frankowski, a Euzebiusz Smolarek dostał czerwoną kartkę za głupie uderzenie rywala.