T-Mobile Ekstraklasa: Polonia wygrywa z Lechią, remis GKS-u z Ruchem

2011.12.02//  P. Rączka
Za nami już pierwsze mecze rundy wiosennej T-Mobile Ekstraklasy. W najciekawszym piątkowym spotkaniu Polonia Warszawa pokonała 3:1 w wyjazdowym spotkaniu Lechię Gdańsk. Bohaterem meczu został Edgar Cani, który już w pierwszej połowie zdobył klasycznego hat-tricka. Tym samym Czarne Koszule mogą być pewne tego, że Józef Wojciechowski – właściciel klubu, nie zostawi drużyny wraz z nowym rokiem.
Goście już po kwadransie gry prowadzili 2:0, co w zasadzie ułożyło im całe spotkanie. Kontaktową bramkę w 37. minucie strzelił Abou Razack Traore, jednak chwilę później Albańczyk ponownie podwyższył prowadzenie. W drugiej połowie Lechia choć starała się zmienić wynik, to nie była w stanie poradzić sobie z dobrze grajacą defensywą drużyny Jacka Zielińskiego.

W meczu inaugurującym rundę wiosenną GKS Bełchatów zremisował 1:1 z Ruchem Chorzów. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 13. minucie – Tomasz Wróbel wykorzystał dobrą centrę Kamila Kosowskiego. Wyrównanie padło dopiero w drugiej połowie, przed upływem pół godziny gry. Bramkę na wagę remisu zdobył Maciej Jankowski, po podaniu Arkadiusza Piecha. Niebiescy zatem nie wykorzystali szansy na to, aby umocnić się w czubie tabeli.