T-Mobile Ekstraklasa: Pogoń Szczecin przegrała wygrany mecz z Zawiszą Bydgoszcz, Piast ograł Koronę Kielce

Za nami kolejne mecze w T-Mobile Ekstraklasie. Niezwykle rozczarowani po sobotnim meczu z Zawiszą Bydgoszcz mają prawo być piłkarze i kibice Pogoni Szczecin. Podopieczni Macieja Stolarczyka już w 8. minucie objęli prowadzenie za sprawą Frączczaka i nie oddali go prawie do samego końca.

Piast Gliwice Pogoń Szczecin

Prawie, jak w popularnej reklamie, robi jednak wielką różnicę. W 88. minucie wspaniałym uderzeniem z dystansu popisał się Piotr Petasz, wyrównując stan pojedynku. Jak się potem okazało, goście nie zamierzali poprzestać na remisie i w doliczonym czasie gry ponownie dzięki Jorge Kadu skierowali piłkę do siatki. „Wojskowi” rzutem na taśmę wygrali z „Portowcami”, przerywając tym samym swoją długą serię ligowych porażek.

Śląsk Wrocław

W grupie spadkowej T-Mobile Ekstraklasy Śląsk Wrocław zremisował u siebie 0:0 z Podbeskidziem Bielsko-Biała, a Piast Gliwice w 90. minucie spotkania po golu Wilczka zapewnił sobie trzy punkty w starciu z Koroną Kielce.

Przypomnijmy, że w piątek porażki 2 do 1 z Lechią Gdańsk doznali na PGE Arenie reprezentanci Lecha Poznań. Potknięcie „Kolejorza” już w niedzielę może wykorzystać Legia Warszawa, która zmierzy się na wyjeździe z Górnikiem Zabrze.