T-Mobile Ekstraklasa: Piast Gliwice pokonał Lechię Gdańsk

W ostatnim spotkaniu 19. kolejki T-Mobile Ekstraklasy piłkarze Piast Gliwice pokonali 2:0 Lechię Gdańsk i awansowali na 6. miejsce w tabeli. Podopieczni Marcina Brosza są jedną z rewelacji w rundzie wiosennej, a dobrą formę udowodnili po raz kolejny. W pierwszej połowie gospodarze cały czas czynili starania, aby przejąć inicjatywę i nie tracić piłki. Udawało im się to średnio, ale gola nie stracili, choć przyjezdni mieli kilka okazji, aby objąć prowadzenie z kontrataków.
Po zmianie stron obraz gry uległ już zmianie. Na pierwszą bramkę kibice musieli czekać do 75. minuty, a wynik otworzył strzałem z rzutu wolnego Tomasz Podgórski. Wynik na dwie minuty przed końcem ustalił wracający do ligi polskiej Marcin Robak, który ograł swojego byłego kolegę z Widzewa - Jarosława Bieniuka. Kolejnym rywalem drużyny ze Śląska będzie Jagiellonia Białystok.

T-Mobile Ekstraklasa: Piast Gliwice pokonał Lechię Gdańsk T-Mobile Ekstraklasa: Piast Gliwice pokonał Lechię Gdańsk T-Mobile Ekstraklasa: Piast Gliwice pokonał Lechię Gdańsk T-Mobile Ekstraklasa: Piast Gliwice pokonał Lechię Gdańsk T-Mobile Ekstraklasa: Piast Gliwice pokonał Lechię Gdańsk T-Mobile Ekstraklasa: Piast Gliwice pokonał Lechię Gdańsk