T-Mobile Ekstraklasa: Legia wygrał z Górnikiem. Jagiellonia pokonała

W jednym z najciekawszych meczów 19. kolejki T-Mobile Ekstraklasy piłkarze Legii Warszawa pokonali 3:0 Górnik Zabrze i umocnili się na prowadzeniu w tabeli. Wynik w pierwszej połowie otworzył Marek Saganowski, który wykorzystał asystę dobrze spisującego się tego dnia Miroslava Radovića. Goście mieli swoje okazje w tej części gry, ale gdy tylko dochodziło do sytuacji strzeleckich, to napastnicy wręcz razili swoją nieskutecznością.
Po zmianie stron w końcu bramkę na wiosnę zdobył Danijel Ljuboja, wykorzystując zagranie Saganowskiego, który wcześniej nie trafił w sytuacji sam na sam. Wynik ustalił na sam koniec spotkania Wladimer Dwaliszwili. - Bardzo wysoki wynik, chociaż przebieg meczu nie wskazywał, że dla Legii będzie to łatwe i przyjemne zwycięstwo. Muszę pochwalić mój zespół za drugą połowę. Oczywiście przegraliśmy ją 0:2, ale moi zawodnicy musieli otworzyć się, z czego Legia skorzystała skwapliwie – powiedział po meczu Adam Nawałka.

T-Mobile Ekstraklasa: Legia wygrał z Górnikiem. Jagiellonia pokonała T-Mobile Ekstraklasa: Legia wygrał z Górnikiem. Jagiellonia pokonała

W drugim zakończonym już meczu Jagiellonia Białystok pokonała 2:0 Polonię Warszawa. Bramkę już w trzeciej minucie zdobyłTomasz Frankowski i obecnie traci już tylko jednego gola, aby w klasyfikacji wszech czasów zrównać się z trzecim Gerardem Cieślikiem. Na dziesięć minut przed końcem prowadzenie podwyższył Dawid Plizga. Wynik ten oznacza, że najprawdopodobniej swoją posadę - przynajmniej na jakiś czas - ocalił trener Tomasz Hajto.