T-Mobile Ekstraklasa: Korona Kielce pokonała Jagiellonię Białystok

2012.02.20//  P. Rączka
W ostatnim meczu 18. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, piłkarze Korony Kielce pokonali na własnym stadionie 2:0 Jagiellonię Białystok. W roli trenera gości debiutowały były reprezentant Polski - Tomasz Hajto. Od pierwszych minut inicjatywę starali się przejąć Złocisto-Krwiści, lecz nie byli w stanie zaznaczyć tego groźnymi akcjami w polu karnym rywala. Po kwadransie gry na moment do głosu doszła Jagiellonia, jednak ani Frankowski, ani też Rasiak nie znaleźli sposobu na Małkowskiego.
Po upływie pół godziny gry gospodarze wyszli na prowadzenie, a bramkę zdobył debiutujący w tym spotkaniu Łukasz Jamróz. 22-letni zawodnik dostał piłkę w polu karnym, ograł Luka Gusicia, po czym pokonał Grzegorza Sandomirskiego. Jedenaście minut później znów były piłkarz Orła Wierzbice mógł cieszyć się z gola. Tym razem po strzale Hernaniego i niezbyt najlepszej interwencji bramkarza, piłka padła jego łupem i bez trudu mógł on strzelić swoją drugą bramkę w meczu.

W drugiej połowie choć oba zespoły starały się ambitnie walczyć, to jednak brakowało im pomysłu i zgrania, aby skutecznie zakończyć swoje akcje. - Ciężko coś powiedzieć po przegranym meczu. Zbyt często traciliśmy piłkę, popełnialiśmy błędy, po których padły bramki, szczególnie ta druga. Po przerwie stworzyliśmy kilka sytuacji, których nie wykorzystaliśmy. To boli - powiedział Hajto.