T-Mobile Ekstraklasa: Górnik pokonał Widzew. Podbeskidzie zremisowało z Koroną

2013.03.29//  P. Rączka
W meczu 20. kolejki T-Mobile Ekstraklasy piłkarze Górnika Zabrze pokonali 3:1 Widzew Łódź. Zespół który był rewelacją rundy wiosennej, przerwał tym samym serię trzech porażek z rzędu. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 24. minucie po strzale Ireneusza Jelenia. Była to pierwsza bramka byłej gwiazdy Ligue 1 w polskiej lidze od 8 kwietnia 2006 roku. Chwilę później było już 2:0, a podwyższył ten, który asystował przy pierwszym golu - Aleksander Kwiek.
Chwilę po zmianie stron bramkę kontaktową zdobył Bartłomiej Pawłowski, ale dość szybko odpowiedział Adam Danch, ustalając wynik spotkania. - Mogę mieć pretensję do moich zawodników za zbył łatwo stracone bramki. Wygrał dziś zespół lepszy, ale tak łatwo stracone gole zablokowały naszą grę. Szkoda 200. procentowej okazji Marcina Kaczmarka. Początek drugiej połowy to była gra, na którą czekamy – powiedział po meczu Radosław Mroczkowski.

W drugim zakończmy już spotkaniu Podbeskidzie Bielsko-Biała zremisowało 1:1 z Koroną Kielce. Gospodarze podchodzili do tego meczu bardzo zmotywowani, a w dodatku prowadził ich nowy trener Czesław Michniewicz. Mecz nie ułożył się najlepiej dla "Górali", bowiem już w 10. minucie gola zdobył Maciej Korzym. Wyrównać udało się w drugiej połowie, a autorem gola Robert Demjan. Goście grali bardzo mądrze w defensywie, przez co nie było łatwo o zdobywanie bramek.