Superpuchar Hiszpanii: Atletico Madryt bliżej zdobycia trofeum!

Kibice Realu Madryt mają prawo być rozczarowani. „Królewscy” tylko zremisowali na Santiago Bernabeu z Atletico 1:1, choć byli według bukmacherów murowanym faworytem do zwycięstwa. Taki wynik oznacza, że bliżej zdobycia Superpucharu Hiszpanii są „Los Colchoneros”.

Atletico Madryt Atletico Madryt

Przyjezdni od początku pokazywali, że nie zamierzają być chłopcami do bicia i grali bardzo agresywnie, czego dowodem są żółte kartki, które obejrzało aż pięciu podopiecznych Diego Simeone. Słaby występ w barwach gospodarzy odnotował Walijczyk Gareth Bale, nie potrafiący zamknąć żadnej z ofensywnych akcji precyzyjnym uderzeniem.

Atletico Madryt

Tuż po przerwie Cristiano Ronaldo zastąpił James Rodriguez. Kolumbijczyk wpisał się na listę strzelców w 81. minucie, wykorzystując zamieszanie w polu karnym. Wrzawa na trybunach nie trwała jednak długo, bo jeszcze przed końcem spotkania gola na wyrównanie po perfekcyjnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Koke zdobył Raul Garcia.
Oba zespoły nie mają dużo czasu na odpoczynek. Do rewanżowej konfrontacji dojdzie już w najbliższy piątek na Vicente Calderon.

Wynik meczu: Real Madryt 1:1(0:0) Atletico Madryt.