2011.08.25//  D. Pęgiel
Brazylijski Internacional Porto Alegre sięgnął po Superpuchar Ameryki Południowej. W rewanżowym spotkaniu pokonał na własnym boisku Independiente Avellaneda 3:1 (2:0). Pierwszy mecz wygrała argentyńska drużyna 2:1.
W drugim spotkaniu finałowym dwie bramki dla Internacionalu strzelił Leandro Damiao (w 20. i 25. minucie), jednak o triumfie zespołu z Brazylii przesądził dopiero gol Klebera w 83. minucie z rzutu karnego. Wcześniej (w 48. minucie) kontaktowe trafienie uzyskał Maxi Velazquez.
Internacional Porto Alegre
Internacional Porto Alegre Internacional Porto Alegre

Piłkarze Internacionalu zwyciężyli w poprzednim sezonie w Copa Libertadores (odpowiednik europejskiej Ligi Mistrzów), natomiast ekipa z Buenos Aires triumfował w Pucharze Ameryki Płd. (Copa Sudamericana).