Sport   »   Piłka nożna   »   Śląsk Wrocław nie zagra w Lidze Mistrzów

Śląsk Wrocław nie zagra w Lidze Mistrzów

2012.08.08//  P. Rączka
W rewanżowym meczu III rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów piłkarze Śląska Wrocław przegrali w wyjazdowym spotkaniu 1:3 z Helsingborgs IF. Mistrzowie Polski zaczęli od mocnych ataków na bramkę rywala, raz po raz przeprowadzając groźne akcje. W 30. minucie udało się w końcu pokonać Para Hanssona, a do siatki trafił Cristian Diaz wykorzystując dobre podanie Sebastiana Mili. Korzystnego wyniku nie udało się utrzymać do przerwy, bowiem Thomas Sorum na dwie minuty przed końcem zdołał wyrównać stan rywalizacji.

Ten sam zawodnik okazał się katem zespołu Oresta Lenczyka, gdyż w drugiej odsłonie dwukrotnie wpisał się na listę strzelców zaliczając hat-tricka. Śląsk drugie czterdzieści pięć minut nie grał już tak dobrze, a Helsingborgs mógł odnieść znacznie wyższe zwycięstwo. Mistrzowie Polski odpadli z Ligi Mistrzów, ale zagrają jeszcze w IV rundzie eliminacji Ligi Europy.

Helsingborgs IF: Par Hansson - Erik Wahlstedt (86. Marcus Bergholtz), Loret Sadiku, Walid Atta, Jere Uronen - Mattias Lindstroem (28. Daniel Nordmark), Ardian Gashi, May Mahlangu, Christoffer Andersson - Alfred Finnbogason, Thomas Sorum (73. Alvaro Santos)