2011.02.12//  D. Pęgiel
Norweg Johan Remen Evensen i Austriak Gregor Schlierenzauer wygrali sobotni konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w norweskim Vikersundzie. Na podium znalazł się także Szwajcar Simon Ammann. Adam Małysz był 5., a Kamil Stoch 11.
Po pierwszej serii prowadził Austriak Gregor Schlierenzauer (243 m, 259 pkt). Drugie miejsce zajmował Norweg Johan Remen Evensen (240 m, 256,1 pkt), a trzeci był jego rodak Tom Hilde (218,5 m, 236,2 pkt).
Adam Małysz
Adam Małysz Adam Małysz
Adam Małysz

Adam Małysz (212 m, 227,5 pkt) sklasyfikowany został na szóstej pozycji, a Kamil Stoch (183,5 m, 187,1 pkt) na 18. Piotr Żyła nie awansował do finałowej części.
Po drugiej serii pierwsze miejsce zajęli Johan Remen Evensen (234,5 m, łączna nota: 498,6 pkt) oraz Gregor Schlierenzauer (232,5 m, 498,6 pkt). Trzeci był Simon Ammann (226,5 m, 452,0 pkt). Adam Małysz (213,5 m, 429,1 pkt) sklasyfikowany został na piątej lokacie, a Kamil Stoch (198,5 m, 370,2 pkt) na 11.