Logo

Simon Ammann gotowy na mistrzostwa świata w Falun

Simon Amman za kilka dni weźmie udział w mistrzostwach świata w Falun w skokach narciarskich. Dla Szwajcara będzie to pierwsze start od pamiętnego upadku w finałowym konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen. Czterokrotny indywidualny mistrz olimpijski przyznaje, że powrót do skakania nie był dla niego łatwy i ciągle musi pracować nie tylko nad swoją formą sportową, ale także i psychiką. 33-letni skoczek nie liczy na zdobycie medalu, ale każdy co zna Ammana przyznaje – nigdy nie wiadomo kiedy forma u niego odpali.
- Zaczynaliśmy bardzo nieśmiało. Musiałem wykorzystywać każdy dzień, każdą minutę. Mój plan treningowy był bardzo wymagający. To było dość spore wyzwanie. Praca nad "psychologiczną" częścią powrotu do skakania będzie jeszcze trochę trwała. Nie jestem tu po to, bu oczekiwać cudów. Jeśli coś będzie zbyt trudne, nie będę się zmuszał i po prostu "nacisnę na hamulec" – powiedział Amman.

Simon Ammann gotowy na mistrzostwa świata w Falun Simon Ammann gotowy na mistrzostwa świata w Falun Simon Ammann gotowy na mistrzostwa świata w Falun

2015-02-18 - P. Rączka

0

Komentarze do:
Simon Ammann gotowy na mistrzostwa świata w Falun

Podobne artykuły i galerie