Siatkówka

Siatkówka - Polska wywalczyła awans do mistrzostw świata

2009.08.15//  Ł. Łuniewski
Polscy siatkarze po zwycięstwie 3:1 nad Słowacją wywalczyli awans do przyszłorocznych mistrzostw świata.

Po łatwo wygranym pierwszym secie 25:19 w polskiej "maszynie" zaczęły się problemy, które poskutkowały porażką w drugiej partii 26:28. Oddany Słowakom set spowodował sportową złość wśród naszych siatkarzy, którzy następne partie wygrali do 15 i 19.
W wcześniejszym spotkani Francja pokonała Słowenią 3:1 i również zapewniła sobie awans do włoskich mistrzostw.

Polska - Słowacja 3:1 (25:19, 26:28, 25:15, 25:19)