Siatkówka

Siatkówka: Polska - Francja, Mistrzostwa Europy dla nas!!!

2009.09.13//  Ł. Łuniewski
Siatkarska reprezentacja Polski po raz pierwszy w historii wywalczyła dziś złoty medal Mistrzostw Europy. W finałowym meczu rozegranym w  Izmirze biało-czerwoni pokonali Francję 3:1.
Już pierwszy set pokazał jak zacięty pojedynek został rozegrany. Walka punkt za punkt i wykorzystywanie najmniejszych błędów rywali zakończyło się szczęśliwie dla Polaków, którzy wygrali 29:27.

W drugim secie Polacy zagrali na 110% swoich możliwości, co w połączeniu z asami serwisowymi Daniela Plińskiego pozwoliło wygrać partię 25:21.

W kolejnej Polacy tradycyjnie liczyli na samodzielne wygranie się seta. Niska skuteczność w ataku i pozwolenie Francuzom na rozgrywanie partii według ich założeń taktycznych bezlitośnie zemściło się wynikiem 16:25.

Czwarty set równie zaciekły co pierwszy wymusił od obu reprezentacji maksymalne skupienie i żelazne nerwy. Ostatnią bitwę, a jednocześnie wojnę siatkarskich mistrzostw Europy Polacy wygrali 26:24 i wraz z wiernymi kibicami mogli cieszyć się z pierwszego tytułu Mistrza Europy.

Dodatkowo Paweł Zagumny otrzymał nagrodę najlepszego rozgrywającego, a Piotr Gruszka został MVP turnieju.