Siatkówka: Polki pokonane w finale. Turcja jedzie na igrzyska olimpijskie

W finale turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Londynie w Ankarze, reprezentacja Polski siatkarek przegrała 0:3 (22:25, 22:25, 19:25) z Turcją. Wynik ten oznacza, że Biało-Czerwone nie pojadą na Igrzyska Olimpijskie do Londynu. Wielki sukces i gra na wspaniałej imprezie - to wszystko było o krok. W tym meczu nasz zespół nie zaprezentował się tak jak w poprzednich spotkaniach.

Siatkówka: Polki pokonane w finale. Turcja jedzie na igrzyska olimpijskie Siatkówka: Polki pokonane w finale. Turcja jedzie na igrzyska olimpijskie

Niemal w całym pierwszym secie Polki miały lekką przewagę, choć wynik non stop krążył w okół remisu. Więcej zimnej krwi w końcówce zachowały jednak rywalki i to one - po grze błędów - wygrały pierwszą odsłonę. W drugiej wyrównana gra toczyła się do stanu 10:10, później Turczynki odskoczyły na pięć punktów i choć Biało-Czerwone prawie je doścignęły, to ostatecznie kolejna partia padł łupem przeciwniczek.

Trzeci set okazał się ostatnim. Siatkarki z Turcji od początku prezentowały się w nim bardziej dojrzale - wypracowały sobie kilkupunktową przewagę, a w samej końcówce wrzuciły jeszcze wyższy bieg na podłamanych Polkach i ostatecznie zwyciężyły do 19, a w całym meczu 3:0. Podopieczne Alojzego Świderka zagrały dziś tak, jakby przerosła je stawka tego spotkania.