100. gol Roberta Lewandowskiego. Borussia Dortmund w finale Pucharu Niemiec

Borussia Dortmund zgodnie z przewidywaniami zameldowała się w finale Pucharu Niemiec. Podopieczni Juergena Kloppa bez większych problemów uporali się z drużyną z Wolfsburga, wygrywając na własnym stadionie 2:0. Jedną z bramek strzelił Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski Robert Lewandowski

Na listę strzelców jako pierwszy wpisał się jednak Henrich Mchitarjan, który wykorzystał doskonałe podanie od Marco Reusa i strzałem w dolny róg pokonał Gruena. Blisko odpowiedzi ze strony gości byli Ivica Olic oraz Kevin de Bruyne, ale ostatnie słowo należało do Borussi, a dokładniej do Roberta Lewandowskiego.

Robert Lewandowski

Polak tuż przed przerwą, bo w 43. minucie zaaplikował w barwach swojego obecnego klubu setnego gola. Nasz reprezentant podwyższył prowadzenie żółto-czarnych na 2:0 po kapitalnym strzale z okolic 10. metra, ustalając tym samym wynik półfinału Pucharu Niemiec.