Serie A: Ogromna "wtopa" AC Milanu, wspaniały gol Pawła Wszołka dla Sampdorii

W niedzielę rozegrano mecze przedostatniej, 37. kolejki Serie A. Poważny zawód przeżyli kibice AC Milanu. „Rossoneri” nieoczekiwanie przegrali na wyjeździe 2:1 z Atalantą i mają już tylko iluzoryczne szanse na występ w europejskich pucharach. Faworyzowani goście mogą mówić jednak o sporym pechu, bo remis stracili dopiero w 96. minucie po kapitalnym uderzeniu z dystansu Franco Brienzy.
Grad goli zobaczyli kibice na stadionie w Genui, gdzie Sampdoria uległa Napoli 2 do 5. Swoje premierowe trafienie we włoskich rozgrywkach odnotował w 88. minucie Paweł Wszołek. W szlagierowym spotkaniu pomiędzy AS Romą, a Juventusem Turyn „górą” po bramce w ostatniej minucie Pablo Osvaldo okazali się być ci drudzy, którzy już wcześniej zapewnili sobie mistrzostwo Italii.