Sport   »   Piłka nożna   »   Serie A: Napoli zremisowało z Juventusem

Serie A: Napoli zremisowało z Juventusem

2013.03.02//  P. Rączka
W hitowym meczu 27. kolejki Serie A piłkarze Napoli zremisowali 1:1 z Juventusem Turyn. Spotkanie pierwszej z drugą drużyną w tabeli miało być niejako wyznacznikiem tego, która z nich bardziej zasługuje na mistrzowski tytuł. Po tej rywalizacji ciągle zachowany jest status quo, a Stara Dama ma sześć punktów przewagi nad rywalem. Goście od samego początku ruszyli mocno i już w 10. minucie objęli prowadzenie, a wrzutkę Pirlo wykorzystał Giorgio Chiellini.
Mistrzowie Włoch kontrolowali przebieg spotkania, ale gospodarze w samej końcówce pierwszej połowy zdołali przeprowadzić bramkową akcję. Pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Gokhan Inler, nie dając szans bramkarzowi na skuteczną interwencję. - Cały zespół zagrał naprawdę dobre spotkanie, szczególnie w drugiej połowie. Szkoda, że nie udało się wygrać, ale taki jest futbol. Juventus też miał swoje okazję, dlatego nie możemy narzekać - powiedział Mazzarri.