Sport   »   Piłka nożna   »   Serie A: Juventus pokonał Inter Mediolan

Serie A: Juventus pokonał Inter Mediolan

2012.03.26//  P. Rączka
Piłkarze Juventusu Turyn pokonali 2:0 Inter Mediolan w meczu 29. kolejki włoskiej Serie A. W pierwszej połowie kibice nie oglądali żadnej bramki, za to mogli oglądać popisy dwóch bramkarzy - Gianluigiego Buffona i Julio Cesara, którzy kilkukrotnie uratowali swój zespół przed stratą gola. Stara Dama wyszła na prowadzenie w 57. minucie, a gola zdobył strzałem głową Martin Caceres. Kwadrans później wynik ustalił Alessandro Del Piero, wykorzystując słabą postawę Nerazzurri.
Dzięki tej wygranej Bianconeri pobili klubowy rekord meczu bez porażki - było to 29. spotkanie z rzędu. Wcześniejszy rekord był ustanowiony w sezonie 2005-06.

- Nie chcę stracić ani jednego z tych cudownych momentów, które obecnie przeżywam. Ciesząc się ze zdobytego gola, pokazałem, jak ważne było to spotkanie. O mojej przyszłości porozmawiamy po zakończeniu obecnego sezonu. Na razie chcę skupić się na dogonieniu Milanu - powiedział po meczu 37-letni Del Pierro.