Serie A: Juventus pokonał Fiorentinę, błąd Artura Boruca

2011.10.26//  P. Rączka
Juventus Turyn pokonał 2:1 Fiorentinę w 8. kolejce ligi włoskiej. Całe spotkanie w drużynie gości rozegrał Artur Boruc, który choć wykazał się kilkoma dobrymi interwencjami, to przy pierwszej z bramek zawinił. Sytuacja ta miała miejsce w 13. minucie, kiedy po strzale Arturo Vidala polski bramkarz sparował piłkę przed siebie, a ta padła łupem Leonardo Bonucciego. Wynik nie uległ zmianie już w pierwszej połowie. Wyrównanie padło dopiero w 58. minucie. Pięknym technicznym strzałem wykazał się Stevana Jovetića.
Zwycięski gol został zdobyty chwile później przez Alessandro Matri. Artur Boruc w tej sytuacji nie miał nic do powiedzenia.

Dzięki temu zwycięstwu Stara Dama wróciła na pozycje lidera. Dziś jednak może ponownie ją opuścić, jeżeli Udinese Calcio lub Lazio Rzym wygrają swoje spotkania. Drużyna Artura Boruca zajmuje obecnie dwunaste miejsce w Serie A.