Serie A: AS Roma pokonała Cesenę, Francesco Totti otworzył nową kartę historii

2012.01.22//  P. Rączka
AS Roma pokonała 5:1 Cesenę w meczu 19. kolejki Serie A. Gospodarze już po pierwszych dziewięciu minutach prowadzili 3:0 – dwa gole strzelił Totti i jedno trafienie dołożył Borini. Zespół ze strefy spadkowej, po godzinie gry zdołał odpowiedzieć bramką Edera. Wilki nie zwolniły tempa i "dobiły" słabo spisującego się w tym dniu rywala. W 62. minucie Juan strzelił czwartą bramkę dla swojej drużyny, a niedługo potem Pjanic ustalił wynik spotkania.
Dwie bramki Francesco Tottiego pozwoliły mu zostać najlepszym strzelcem, który zdobył najwięcej goli dla jednego klubu w historii Serie A. Włoch od 1993 roku w barwach Romy strzelił 211 goli. 60-letni rekord należał do Gunnara Nordahla, legendy AC Milan – 210 goli.