Sensacja w PLK. Asseco Prokom Gdynia poniósł pierwszą porażkę w sezonie

2010.02.27//  R. Staniec
Sensacyjne rozstrzygnięcie w PLK. Asseco Prokom Gdynia poniósł pierwszą ligową porażkę w tym sezonie. Passę 20 zwycięstw przerwała ósma drużyna w tabeli PLK – Polonia Azbud Warszawa.

Mecz zakończył się wynikiem 85:77. Koszykarze Prokomu nie mogli znaleźć recepty za dobrze grający zespół z Warszawy. Przypomnijmy, że Gdynianie w środę awansowali do fazy Top 8 Euroligi – pomimo to, nie poradzili sobie w spotkaniu ligowym.
Asseco Prokom Gdynia Qyntel Woods
Asseco Prokom Gdynia Tomas Pacesas
Asseco Prokom Gdynia David Logan

Na 6. minut przed zakończeniem spotkania Assecco Prokom doprowadził do remisu. Było to jednak wszystko na co stać było nasz eksportowy zespół. Nie pomogła rotacja składem dokonywana przez trenera Tomasa Pacesasa.

Wydaje się, że zespół z Warszawy ma „patent” na wygrywanie z najlepszymi w PLK. Drużyna pokonała już cztery najlepsze zespoły w tabeli PLK.

Źródło: foto: Mariusz Mazurczak