Schlierenzauer najlepszy w Zakopanem. Małysz w czołówce

2010.01.22//  R. Staniec
Po raz kolejny Gregor Schlierenzauer pokazał, że jest głównym kandydatem do złotego medalu olimpijskiego w zbliżających się igrzyskach. Podczas pierwszych zawodów w Zakopanem zdeklasował rywali i pewnie zajął pierwsze miejsce po skokach na odległość 138 m i 133 m.
2. miejsce zajął Simon Ammann po skokach na 136 m i 131 m. Szwajcar utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.
P.Ś w Zakopanem Gregor Schlierenzauer wygrał zawody w Zakopanem
P.Ś w Zakopanem Simon Ammann wciąż prowadzi w Pucharze Świata
P.Ś w Zakopanem Forma Adama Małysza rośnie

Na najniższy stopień podium wskoczył Thomas Morgenstern ( 130,5 m i 128,5 m). Czwarte miejsc a na czwartym Wolfgang Loitzl (132,5 m i 126 m).

5. miejsce zajął Adam Małysz po skokach na odległość 128 m i 130 m. Szczególnie udany był skok w drugiej serii, który był jednym z najdłuższych w drugiej kolejce. Cieszy rosnąca forma lidera polskiej ekipy i pozwala z dużym optymizmem patrzeć na jutrzejszy konkurs.
Pozostali Polacy wypadli słabo. Łukasz Rutkowski zajął 25. miejsce. Kamil Stoch, który miał bardzo udany początek sezonu musiał zadowolić się 27. miejscem. Na 29. lokacie uplasował się Stefan Hula.

Jak zwykle podczas zawodów w Zakopanem dopisali kibice, którzy zawitali w sile ponad 20 tysięcy osób. Zgotowali oni zawodnikom niezwykłą atmosferę. Nieprzypadkowo zawody w Zakopanem należą do ulubionych miejsc startów skoczków narciarskich.