Roland Garros: Williams rozgromiła Errani

Serena Williams pokonała 6:0, 6:1 Sarę Errani w półfinale French Open. Amerykanka w finale zmierzy się z Marią Szarapową i będzie zdecydowaną faworytką do zwycięstwa. Rywalka Agnieszki Radwańskiej z ćwierćfinału wygrała zaledwie dwie piłki, przy aż 40 swojej przeciwniczki. Pierwsza rakieta świata nie zawiodła oczekiwań, ale nikt nie spodziewał się, że z taką łatwością wyeliminuje zawodniczkę, która znakomicie spisała się w meczu z Polką.

Roland Garros: Williams rozgromiła Errani Roland Garros: Williams rozgromiła Errani

Pierwszy set trwał zaledwie 21 minut. Włoszka popełniła w tym czasie tylko dwa niewymuszone błędy, co tylko pokazuje w jakiej dyspozycji była Williams. Errani pierwszego gema w meczu wygrała przy wyniku 3:0, a publiczność aż wstała z miejsc, aby ją oklaskiwać. Niestety był to dla niej jedyny miły moment w spotkaniu, bowiem później grająca jak w transie Serena szybko zakończyła rywalizację.