Roland Garros: Urszula Radwańska przegrała z Petrą Kvitovą

2012.05.31//  P. Rączka
Urszula Radwańska przegrała 1:6, 3:6 z Petrwą Kvitovą w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa, gdzie pula nagród wynosi 18,718 mln euro. Młodsza siostra trzeciej rakiety świata, ciągle nie może liczyć na pewny udział w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

Polka rozpoczęła spotkanie od wygranego gema przy własnym podaniu, jednak później na korcie rządziła już tylko Czeszka. W grze Radwańskiej było za mało ryzyka i chęci walki o zwycięstwo, przez co po 24 minutach przegrywała już 0:1 w setach.

W drugiej odsłonie "Usia" zdołała dwa razy obronić własne podanie, lecz seria błędów w dalszej fazie meczu sprawiała, że nie mogła ona liczyć na sprawienie sensacji. Polka teraz musi czekać do 11 czerwca na ogłoszenie klasyfikacji po Roland Garros, która będzie podstawą do wyłonienia uczestniczek londyńskiego turnieju.