Roland Garros: Agnieszka Radwańska rozgromiła Shahar Peer

2013.05.27//  P. Rączka
Agnieszka Radwańska bez najmniejszych problemów pokonała 6:1, 6:1 Shahar Peer w pierwszej rundzie wielkoszlemowego French Open. Polka potrzebowała zaledwie 57 minut, aby wyeliminować znacznie niżej notowaną przeciwniczkę. Teraz jej rywalkom będzie Amerykanka Mallory Burdette. Rok ten dla Izraelki jest bardzo nieudany i notuje praktycznie porażkę za porażką, dlatego choć z "Isią" miała bilans w karierze 3-3, to jednak mało prawdopodobne było to, że odniesie w tym meczu zwycięstwo.

W pierwszym secie Peer zupełnie nie mogła poradzić sobie z kombinacyjną grą Radwańskiej i szybko straciła cztery gemy. Przy tym wyniku udało jej się przełamać Polkę, ale na więcej nie było już ją stać. W drugiej odsłonie nasza najlepsza tenisistka objęła prowadzenie 2:0, następnie wygrała breaka na 4:1 i spokojnie dograła końcówkę. Agnieszka w całym meczu podarowała rywalce 8 punktów, notując 13 winnerów.