Roland Garros: Agnieszka Radwańska pokonała Venus Williams

2012.05.30//  P. Rączka
Agnieszka Radwańska pokonała 6:2, 6:3 Venus Williams w meczu II rundy wielkoszlemowego turnieju na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa, gdzie pula nagród wynosi 18,718 mln euro. Polka w kolejnej rundzie zmierzy się z Rosjanką Svetlaną Kuznetsovą.

"Isia" miała przed tym spotkaniem niekorzystny bilans meczów z Amerykanką - 2:5. W tym sezonie spotkała się z nią już na korcie w Miami i pokonała ją 6:4, 6:1. Była numer jeden światowych list już nie jest tak groźną przeciwniczką jak kilka lat temu.

Pierwszy set okazał się znakomity w wykonaniu Radwańskiej. Polka szybko objęła prowadzenie 2:0, a po 22 minutach prowadziła już 5:1 i wiadomo już było, że wygra pierwszą odsłonę. Trzecia rakieta świata podobnie rozpoczęła drugiego seta. Szybko wygrane cztery gemy ustawiły mecz i stało się jasne, że nic i nikt nie będzie w stanie odebrać tenisistce z Krakowa zwycięstwa. Agnieszka na tyle się rozluźniła, że nawet dała się raz przełamać Williams pod koniec spotkania.