Real Madryt vs. Almeria - ostatni mecz Dudka, rekord Ronaldo

2011.05.22//  D. Pęgiel
Piłkarze Realu Madryt rozgromili Almerię aż 8:1. Rekord pod względem liczby goli strzelonych w lidze pobił Ronaldo, który uzyskał swoje 39. i 40. trafienie w sezonie. Ponadto ostatni mecz w barwach Królewskich rozegrał Jerzy Dudek.
Biorąc pod uwagę układ tabeli, to nic w meczu Realu z Almerią nie zapowiadało porywającego widowiska. Stołeczna drużyna już dawno zapewniła sobie drugą lokatę, a jej wczorajszy rywal spadł z La Liga. Faktycznie jednak mieliśmy w tym pojedynku dwa dodatkowe smaczki.
Jerzy Dudek, Real Madryt
Jerzy Dudek, Real Madryt Jerzy Dudek

Ostatni mecz w barwach Realu zaliczył Jerzy Dudek. Jose Mourinho chciał docenić jego występy w klubie i wystawił go od pierwszych minut. Do tej pory polski bramkarz tylko raz miał okazję zagrać od początku w pojedynku ligowym - w sezonie 2007/2008 przeciwko Saragossie.

Drugim ważnym wydarzeniem sobotniego wieczoru była próba pobicia rekordu strzelonych bramek w lidze w jednym sezonie przez Ronaldo. Przed tą kolejką piłkarz Realu miał ich 38. i brakowało mu jednego trawienia. Kibice długo nie czekali na historyczne trafienie Portugalczyka, który już w 4. minucie bez większych kłopotów wpakował piłkę do siatki rywala.